عروس تفلون
سرآشپز مینائی

مواد لازم:


کره (نرم شده): 200 گرم
شکر( نرم و دانه ریز):  1 پيمانه
ماست (بدون آب): 2 پیمانه
تخم مرغ :1 عدد
آردنول(الک شده):3پیمانه
بیکینگ پودر: 1قاشق چایخوری
مغزگردو (خرد شده): نصف پيمانه
هل(پودرشده): 1 قاشق چایخوری
دارچین(پودرشده): 1 قاشق چایخوری
مغزبادام(خردشده):نصف پیمانه
روغ مایع (مخصوص سرخ کردن): به مقدار لازم

پودرقند : به مقدار لازم
 

طرز تهيه ى قطاب :

. کره راهمراه شــکر در ظرفی بریزید و با همزن دستی هم بزنید تا نرم و لطیف شود، ســپس ماست و تخم مرغ را به آن بیافزایید و مجدداً با همزن دستی هم بزنید تاصاف و یکدست شود.

آرد و بیکینگ پودر را در ظرفی مخلوط و دوبار الک کنید، سپس آن را به مخلوط تخم مرغ بیافزایید و با همزن دستی هم بزنید تا خمیر نرم و یکدستی به دست آید (اگر خمیر به دست چسبید، مقداری آرد به آن اضافه کنید؛ در حدی که به دست نچسبد) سپس خمیر را در جای گرمی به مدت یک ساعت استراحت دهید.
درظرفی،گردو،هل،پودردارچیــن و بادام را بریزید و هم بزنید.

 خمیر را با وردنه روی ســطح آرد پاشی شده به قطر2 تا 3 میلیمتر باز کنید، ســپس آن را با کاتر دایره ای شکل، قالب بزنید. داخل هر یک از خمیرها، به اندازه یک قاشــق سوپ خوری ازمخلوط گردو بریزید،سپس دوطرف خمیر را روی یکدیگر قرار دهید و دور تا دور خمیر را با دست بپیچید.
قطابها را در قابلمه ای کوچک حاوی روغن داغ فراوان، سرخ کنید تا طلایی رنگ شود، ســپس آنها را به وسیله کفگیر سوراخ دار، از قابلمه خارج کرده و روی حوله کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آنها گرفته شود. قطاب را در ظرف مورد نظر بچینید، مقداری پودرقند روی آنها بپاشــید و سروکنیدتمام حقوق این سایت متعلق به صنایع تولیدی عروس می باشد.

طراحی و اجرا: گروه طراحی راوک کلیک