عروس تفلون
سرآشپز مینائی

مواد لازم براى تهيه ى سبزى پلو با ماهى

آب نارنج: یک سوم پیمانه
سیر (کوبیده شده): 4 حبه
زنجبیل (رنده شده): 20 گرم
روغن زیتون: یک چهارم پیمانه  
زعفران(ساییده وحل شده درآب): 4 پیمانه
نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیده شده): به مقدار لازم
ماهی سالمون (4تکه خردشده): 800 گرم
تخم مرغ: 2عدد
پنیرپارمزان(پودرشده):200گرم
برنج:3پیمانه
سبزی(پاک و خردشده):800گرم
کره: نصف  پیمانه
روغن مایع (مخصوص سرخ کردن): به مقدار لازم

طرز تهيه:
آب نارنج، ســیر، زنجبیل، روغن زیتون، نیمی از زعفران، مقداری نمک و فلفل سیاه را در ظرفی بریزید وهم بزنید تکه های ماهی را در ســس قرار دهید و زیر و روکنید و ســپس آنرا20 دقیقه در یخچال قرار دهید تا مزه دارشود.

 تخم مرغهــا را در ظرفــی شکسته و با همزن دستی هم بزنید. ماهی را از سس درآورده، ابتــدا در پودر پنیــر پارمزان، تخم مرغ و مجدداً در پودر پنیر پارمزان بغلتانید ویک ساعت در یخچال قراردهید.

آبِ روي برنج خیس شــده راخالــي کنیــد و آنرا داخل قابلمــه اي حــاوي آ ِب جوش بریزیــد و به مــدت 10 تا 14 دقیقه، روي حــرارت زیاد قرار دهید تا آماده شود سپس آبکش کنید. مقداری سبزی روی آن ریخته، به همین ترتیب سبزی را به روی برنج بریزید وروی آن را با برنج سفید بپوشانید
سپس قابلمه را روبروى حرارت زياد قرار دهيد و در قابلمه را بگذاريد.

کره را با 3 قاشق سوپخوري روغن مایع، روي حرارت ملایم داغ کنید. زمانيکه بخار برنج بلندشد ، آنرا روي برنج بریزید. بقیه زعفران را نیز در گوشه اي از برنج بریزیــد و د ِر قابلمه را بگذارید و حرارت را ملایم کنید تا برنج به مــدت 30 دقیقه دم بکشد.

ماهــی را از یخچال بیرون آورید و درتابه ای حاوی روغن داغ،روی حــرارت ملايم از هر دوطرف سرخ کنید سپس روی حوله کاغذی قراردهید تا روغن اضافی آنها گرفته شود.سبزی پلو را در ظرف مورد نظر بریزید، ماهی سرخشده را روی آن قرار دهيد و سرو كنيد

مزایای تابه ماهى: طراحی جذاب و شــبیه ماهی و حکاکی نقش ماهی در کف ظرف، قابلیت قرار گرفتن درفر،مقاومت دمایی قپه تا 250 درجه سانتیگراد.تمام حقوق این سایت متعلق به صنایع تولیدی عروس می باشد.

طراحی و اجرا: گروه طراحی راوک کلیک